top of page
  • Mara Tour

MAURİTİUS’UN EN İYİ 10 PLAJI

Updated: Sep 5, 2023

Hint Okyanusu’nun cenneti Mauritius, kilometrelerce uzunluktaki el değmemiş beyaz kumlu plajlarıyla ünlüdür. Her kıyı şeridinin kendine özgü özellikleri vardır: bembeyaz kumlu plajlar, lüks plajlar, vahşi dediğimiz rüzgarlı ve dalgalı plajlar gibi… Gelin Mauritius’un en iyi 10 plajının bazı özelliklerine birlikte göz atalım.Trou Aux Biches Plajı
Trou Aux Biches

1-LE MORNE

Hiçbir plaj, Le Morne yarımadasındakilerden daha büyüleyici olamaz. Yaklaşık 4 km uzunluğundaki bozulmamış beyaz kum şeridi, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Le Morne Brabant zirvesi manzarasına da ev sahipliği yapmaktadır. Yüzerken Le Morne Dağı’nın büyüleyici manzarasına tanık olacağınız bu plajda gün batımını izlemenizi de mutlaka tavsiye ederiz.


2-TROU AUX BICHES

Eski bir balıkçı köyü olan Trou Aux Biches, bugün adanın en güzel plajlarından biri olan 2 km uzunluğundaki gümüş renkli kumlara ev sahipliği yapıyor. Trou Aux Biches plajı kıyısından birkaç kulak atarak büyük su kaplumbağalarının yüzdüğü bölgeye gidebilir, sığ sulardan mercan resiflerine doğru kano ile kürek çekebilir ya da hasır bir şemsiyenin altında anın tadını çıkarabilirsiniz.


3-ILE AUX CERFS

Beyaz kumlu plajlarıyla ünlü Ile aux Cerfs, güneşlenmekten çabuk yorulan misafirler için bulunmaz bir nimet. Mauritius'un doğu kıyısında, balıkçı köyü Trou d'Eau Douce'den çok uzak olmayan bir yerde bulunan bu ada adeta bir oyun alanı. 18 delikli muhteşem bir golf sahasına ev sahipliği yapan adada yapabileceğiniz onlara su sporu aktivitesi var. Bunlardan bazıları: parasailing, su kayağı ve kano.


4-FLIC EN FLAC

Mauritius'ta şnorkelle yüzme için en iyi noktalardan biri olan Flic en Flac, aynı zamanda adanın en uzun plajlarından biridir. Adanın batısında yer alan Flic en Flac, resif tarafından korunan lagünüyle ünlüdür.

5-TAMARIN PLAJI

Mauritius'un batı kıyısındaki kahverengi kumlu Tamarin Plaj’ı, doğal güzelliği ve serin havasıyla hem yerel halk hem de turistler arasında popülerdir. Tamarin'de kıyı boyunca uzanan güçlü akıntılar ve resif korumasının olmaması, bu gölgede dalga sörfü yapmayı ve yunuslarla yüzmeyi mümkün kılıyor.


6-BLUE BAY

Ziyaret etmek için doğru zamanı seçerseniz, şnorkelle benzersiz bir deniz altı yaşamına tanık olabilirsiniz (Blue Bay aynı zamanda adını taşıyan deniz parkına da ev sahipliği yapmaktadır). Aşırı kalabalıktan kaçınmak için bu ziyareti hafta içi günlerde yapmanızı tavsiye ederiz.


7-MONT CHOISY

Trou aux Biches'ten Pointe aux Canonniers'e kadar uzanan çok uzun bir sahil şeridine sahip olan Mont Choisy, yerel plajların arasında en popüler plajlardan biridir. Turkuaz bir denizin etrafında kıvrılan Mont Choisy’yi hafta sonu ziyaret ederek, ada yerlilerinin plaj eğlencelerine tanık olabilirsiniz.


8-LA CUVETTE

Adeta gizli bir koy olan La Cuvette, herşeyden uzaklaşmak isteyenler için iyi bir seçim olacaktır. Grand Baie'ye sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde, gerçekten sakin küçük bir plaj olan La Cuvette, kesintisiz kitap okumak, biraz kafa dinlemek ve yalnız kalmak isteyenler için biçilmiş kaftan.


9-PEREYBERE

Adanın kuzeyinde yer alan Pereybere Plajı, özellikle turistler arasında çok popülerdir. Durgun suları, hindistan cevizi ağaçları altındaki yumuşacık beyaz kumsalıyla Pereybere, kalabalığın tadını çıkarırken yerel sokak lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz gözde plajlardan biridir.


10-ST FELIX

Chemin Grenier plajı olarak da bilinen St Felix, Souillac ve Bel Ombre arasında, adanın güneyinde yer alır. Masmavi sulara sahip olan bu plajda turist görmek neredeyse imkansız. Hafta sonu ziyaret ederseniz, ada yerlilerinin plaj eğlencelerine tanık olabilirsiniz.


124 views0 comments

Comments


  • alt.text.label.Instagram
bottom of page