top of page
  • Mara Tour

MAURİTİUS'UN MACERA PARKI: LA VALLEE DES COULEURS

Mauritius’ta macera, deneyim ve adrenalin dolu bir gün geçirmek isteyenleri buraya alalım!

La Vallee Des Couleurs ziyaretçilerine zamanın nasıl geçtiğini anlamadan geçireceği dolu dolu bir aktivite deneyimi sunuyor. Parkın içinde a’dan z’ye herşey düşünülmüş. Tek yapmanız gereken kendinizi misafirperver park ekibine bırakmak. Parkın girişinde sizi ilgi alanı ve beklentilerinize en uygun aktivitelere yönlendirecek bir ekip hazır bekliyor. İstediğiniz aktiviteleri seçtikten sonraysa macera başlıyor!


mauritius la vallee des couleurs
Nepal Köprüsü

HİNT OKYANUSU’NUN EN UZUN ZİPLİNE’I

Hint Okyanusu’nun en uzun zipline’ını burada deneyimleyebilirsiniz. 1500-3100 metre arasında değişen zipline rotaları var. Toplam 7 adet zipline’dan dilerseniz birkaç tanesini, dilerseniz hepsini deneyimleyebilirsiniz.


NEPAL KÖPRÜSÜ Ormandan 100 metre yükselikte yer alan 2 adet Nepal Köprüsü’nden seçeceğiniz birinde 350 metrelik heyecan dolu bir yürüyüş yapabilirsiniz. 2 köprünün farkı, birinin ahşaptan diğerinin ise metalden olması. Bir tüyo vermek gerekirse ahşap köprünün yürek hoplattığını söyleyebiliriz…


QUAD BIKE Quad Bike’larla ormanda macera gezisi ya da parkın tamamını görebileceğiniz bir keşif gezisi yapabilirsiniz. Rota üzerinde birçok gizli şelale, 7 renkli topraklar ve okyanus manzarası size eşlik edecek. Evet doğru okudunuz, parkın içinde geniş bir araziye yayılmış 7 renkli toprakları görebilirsiniz.


BİSİKLETLİ ZİPLİNE Ve bir ilk: Bisikletli Zipline! İncecik bir halatın üzerinde pedal çevirirken vadi manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Adrenalin dolu bu aktivitede yerden 18 metre yükseklikte yaklaşık 400 metre pedal çevireceksiniz.


Ek olarak parkın içinde rehberli trekking turları, 4x4 Jeeplerle geziler düzenleniyor. Aktiviteler arasında öğle yemeği için 3 adet restoran alternatifi var. Bu restoranlardan biri fast food, biri Hint mutfağı biri de dünya mutfağı menüsüyle misafirlere hizmet veriyor. Dünya mutfağı restoranının şefi ise bir Türk! Kendisi 10 yıldır Mauritius’ta yaşıyor. Giderseniz Recai Bey’le mutlaka tanışın.

Recent Posts

See All

Комментарии


  • alt.text.label.Instagram
bottom of page