top of page
  • Mara Tour

MAURİTİUS KATAMARAN TURLARI

Unutulmaz bir eğlence ve macera arayanları buraya alalım!

Mauritius anakarasının etrafındaki en muhteşem yerleri keşfetmenin en iyi yolu katamaran turudur. Mauritius Adası’nın birkaç farklı bölgesinden hareket edip farklı rotalarda yapılan katamaran gezileri var. Kuzeyde, Gabriel Adası ya da Flat Adası’nı ziyaret edebileceğiniz bir katamaran turu yapabilirken, Batı kıyısında yunusları görebilir ya da doğu kıyısında ünlü Ile aux Cerfs Adası'nı ziyaret edebilirsiniz. Berrak sularda yelken açın, her yerde nefes kesen manzaraların keyfini çıkarın, beyaz kumlu plajlarda güneşlenin, lagünlerde şnorkelle dalın, yerel deniz rotalarını keşfedin ve yerel mutfağın tadını çıkarın.


Mauritius katamaran turları
katamaran

1-GABRIEL ADASI

Gabriel Adası, Mauritius'un en kuzeyinde, Cap Malheureux'un yaklaşık 10 kilometre kuzeyinde bulunan ve korunan bir doğal rezervdir. Gabriel Adası ile Flat Adası arasındaki mesafe sadece 750 metredir. Gabriel Adası en çok bozulmamış güzel plajları ve tüm adayı çevreleyen kristal berraklığında sularıyla ünlüdür. Şnorkelle dalış yapanlar için çok popüler bir noktadır ve aynı zamanda harika dalış alanları sunar. Gabriel Adası'na yapacağınız katamaran yolculuğu, Grand Baie’den sabah saat 09.00’da başlar. Tüm adayı çevreleyen kristal berraklığında su ile bozulmamış güzel kumsalları keşfedebileceğiniz Gabriel Adası'na varmadan önce yelken süresi yaklaşık 1,5 saattir. Bazen bu gezi sırasında yunusların yanı sıra balinaları da görebileceksiniz. Böyle bir durumda mürettebat, bu harika hayvanları doğal ortamlarında yakından gözlemleyebilmeniz için tekneyi durduracaktır. Bu turlar; öğle yemeği ve gün boyunca alkollü ve alkolsüz içecekler dahil olmak üzere çeşitli içecekleri içerir.


2-FLAT ADASI

Fransızca'da Île Plate olarak bilinen Flat Adası, Mauritius'un en kuzeyinde, Mauritius anakarasının en kuzey noktası olan Cap Malheureux'un yaklaşık 11 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Flat Adası, Mauritius'ta çalışan iki deniz fenerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. 253 hektar büyüklüğündeki Flat Adası, kuzeydeki adacıkların en büyüğüdür ve tepesinde bir deniz feneri bulunan tek tepesi dışında çoğunlukla düzdür.

Flat Adası’nın kuzeyinde, birçok deniz kuşunun yuva yapmak için geldiği muhteşem bir Güvercin Kayası yer alır. Flat Adası, şnorkelle yüzme tutkunları için çok popüler bir mekandır ve aynı zamanda harika dalış alanları sunar. Ada, kristal berraklığında turkuaz su ile güzel plajlar sunmaktadır. Gabriel Adası ile aynı şekilde, Flat Adası turu da yine 09.00’da Grand Baie’den başlar. Yaklaşık 1,5 saatlik kısa bir yelken süresinden sonra, tüm adayı çevreleyen kristal berraklığında su ile bozulmamış güzel plajlarından en iyi şekilde yararlanabileceğiniz Flat Adası’na ulaşacaksınız. Saat 12.30 civarında, teknede leziz bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz. Menüde sadece taze balık, taze tavuk ve çeşitli taze salatalar yer almaktadır. Vejetaryen iseniz önceden haber vermek kaydıyla gerekli düzenlemeler yapılıyor.


3-BATI YAKASINDA YUNUSLARLA KATAMARAN

Yunuslar, okyanusta yaşayan tüm canlıların belki de en harikasıdır. Neşeli ve eğlenceli yunuslar, zeka ve zarafetin sembolüdür. Mauritius'ta yunuslar yaklaşık 20 veya daha fazla bireyden oluşan bölmelerde yaşarlar ve Tamarin Körfezi'nde (Mauritius'un batı kıyısında) yüzerken gözlemlenebilirler. Yolculuk, Mauritius'un en güzel bölgelerinden biri olarak kabul edilen Güney Batı kıyısında yapılır.Bu katamaran turunun bir parçası olarak Tamarin körfezinde yüzen yunusları keşfedecek, lagünün ortasında öne çıkan ünlü Crystal Rock’ı ziyaret edecek ve güzel kumsallarında dinlenmek için Benitiers Adası'nda çıkacaksınız.

Katamaran Turu sabah saat 09.00’da Tamarin Körfezi’nden başlar. Seyir sırasında katamaran, denizde yüzmenin ve şnorkelle yüzmenin keyfini çıkarabileceğiniz veya katamaranda güneşin ve içeceklerin tadını çıkarabileceğiniz bazı önemli yerlerde molalar için duracaktır.

Ardından katamaran, Benitiers Adası'na gidecek. Adaya varmadan önce ünlü Crystal Rock'ı ziyaret edecek ve Rempart Dağı'nın, Black River sıradağlarının ve muhteşem Le Morne Dağı'nın muhteşem manzarasına tanık olacaksınız.


4-ILE AUX CERFS

Ile aux Cerfs Adası, Mauritius'un doğu kıyısına yakın bir adadır. Palmiye ağaçları ve berrak turkuaz suların çevrelediği bembeyaz kumsalları ile bu muhteşem cennet adasına hayran kalacaksınız. Trou D'Eau Douce'den katamaran turları 09:30'da başlar. Katamaran, Grand River Şelaleleri yönüne doğru kıyı şeridi boyunca yol alacak. Daha sonra Grand River'a ulaştığınızda, küçük sürat tekneleriyle nehrin yaklaşık 500m yukarısında bulunan şelaleleri ziyaret edeceksiniz. Şelale ziyaretinin ardından katamarana geri döneceksiniz.

Şnorkel ve yüzme molası için mola verene kadar lagünün berrak sularında yelken açmaya devam edeceksiniz. Sualtı dünyasının güzelliğine tanık olduktan sonra, sahilde veya katamaranda lezzetli bir barbekü öğle yemeği büfesinin tadını çıkaracaksınız. Öğle yemeğinden sonra, resimli kartpostalları andıran plajlardan birinde biraz dinlenebilir veya masmavi denizde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ile aux Cerfs’nı da ziyaret ettikten sonra, yaklaşık 16:15 civarı tur sonra erecek.

24 views0 comments

Comentarios


  • alt.text.label.Instagram
bottom of page